BİLGE’NİN E-BÜLTENİ

  • Bilge İnal linkedin
  • Bilge İnal Email
  • Bilge İnal Anasayfa
  • Bilge İnal Anasayfa
Dişi Bilgelik® Kadın Dönüşüm Programları

Yaratıcı Eğitmeni, Profesyonel Koç

Kadınsı Bilgelik ile Dönüşüm, Erginlenme, Bütünlük
Bilge İnal
Bilge Hakkında

   "Bilge, özgünlüğünü ve özgürlüğünü, içsel armağanlarını ve içsel gücünü arayan, ‘kendine yürümeye kararlı’ kadınlarla, yaratıcısı olduğu Dişi Bilgelik® programları kapsamında derin ve dönüşümsel çalışmalar yapmaktadir. Feminen mistisizmini kadın psikolojisi ve dönüşümsel yöntemler ile harmanladığı bütünsel yaklaşımlı programlari ile kadınların hakiki yaşamlar-meslekler yaratmalarına, içten ve kalıcı ilişkiler kurmalarına, kendileriyle olan ilişkilerini sadelik ve zerafetle yeniden düzenlemelerine destek olmaktadır."

Bilge, uluslararası sertifikalı koçluk eğitimlerini tamamlamış profesyonel bir koç olarak 2008 yılında başladığı egitmen-koçluk kariyeri ile kurumsal platformda hizmet verirken, daha sonra mentoru ve manevi öğretmeni olacak olan feminen bilincin mistiklerinden Sukhvinder Sircar ile kesişen yolu ona kadın odaklı çalışmalarını getirmiştir. Bilge, Sukhvinder ile sürdürdüğü bu dişil kadim öğrenimlerinin yanı sıra, feminen yolu inceleyen başka disiplinler, rehber ve öğretmenler ile de yolunu zenginleştirmekten keyif almaktadır. Bilgisinin derinliği, yazılarının büyüsü ile ona her daim ilham kaynağı olmuş olan, Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı, Jung psiko-analisti Dr. Clarissa Pinkola Estes'in bizzat eğitmenliğini yaptığı, Singing Over the Bones-Handless Maiden (Elsiz Kiz) masalının uygulayıcı eğitimine katılarak, Dr. Estes Arketipsel ve Kültürler Arası Psikoloji Çalışmaları Enstitüsü’nden sertifikalı eğitmeni olmuştur. Bilge, aynı zamanda 2000 saate yakın bireysel görüşme ile deneyimi yüksek bir koç olarak kadınlarla bütünsel bir yaklaşımla kişiye özel de çalışmaktadır.

Bilge hâlen, Psikodrama Eğitmeni ve Dans Terapisti Klinik Psikolog Leandra Perotta’nın Dans Terapi ve Peter Levin’in kurucusu oldugu Somatic Experiencing Trauma Institute’un Beden Travma Terapisti eğitimlerine devam etmektedir. Tüm çalışmalarının yanı sıra sesini ve armağanını disibilgelik.wordpress.com isimli blog'unda yazarak dünyanın her köşesinden okuyucusu kadınlarla paylaşmaktadır.


Feminen Liderlik prensipleriyle Kadınları Güçlendirici Çalışmalarda Öncülük

Kadının, evrensel olan “feminen değerlerini sahiplenerek” yaşama ve iş hayatına özgürce katılması, kadınların birbirlerini destekleyerek yapıcı bir güç ile ilerlemelerinde öncülük eden Bilge, 2012-2014 yılları arasında Türkiye’de kadın liderliğini güçlendirici, kurumsal platformda bir ilk olan Executive Kadın Liderlik (EWLP) gelişim programını geliştiren ve sunan 3 liderinden biridir. 2015-2016 yılları arasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nin uluslararası Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Destekleme projesinin parçası olarak Turkiye’nin çeşitli illerinde EBRD Kadin Liderlik programlarının danışman eğitmenliğini yapmıştır. 2014 yılından beri yaratıcısı olduğu Dişi Bilgelik® Kadın Gelişim Programları çatısı altında, kadınları içeriden dışa destekleyici, kadınsı bilgeliklerini güçlendiren çeşitli gelişim programları ve inzivalar hazırlayıp sunmaktadır.

Bilge İnal’ın Profesyonel Geçmişi, Eğitim ve Sertifikasyonları

Singing Over the Bones by Dr. Clarissa Estes - Handless Maiden, Colorado (2016)
Certification of Dr. Clarissa Pinkola Estes Archetypal and Cross-Cultural Studies Institute
Somatic Experiencing® Trauma Healing Practitioner – Ongoing

Art and Science of Coaching by Erickson College International(2008-2009)
The art & science of Coaching Module 1 – “Create to motivation”
The art & science of Coaching Module 2 – “Creative Solution”
The art & science of Coaching Module 3 – “Core Value Coaching”
The art & science of Coaching Module 4 – “Exploring Sensory Based Achievment”

o Mastering in Coaching, Erickson College
o Advanced of the Spirit, Erickson College
o NLP Master Practitioner, Erickson College
o Transactional Analysis 1st Level
o Pyscho-Kinesiology 1st Level

Feminen Odaklı Çalışmalar

o Joyous Woman by Sukhvinder Sircar
o Stewarding the Feminine Field by Sukhvinder Sircar, India
o Awakening the Illuminated Heart by Daniel Mitel
o Dharma Academy for Women by Chameli Ardagh, Vienne
o Attunement of Goddess Kali by Sophie Bashford

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1999 – 2010 yılları arasında ulusal ve uluslararası olmak üzere Türkiye’nin öne çıkan firmalarında iletişim alaninda yöneticilik yapmıştır. 2010 yılından beri tam zamanlı olarak kocluk ve egitim alaninda hizmet vermektedir.

Bilge’nin sunduğu eğitim ve çalışmalara katılmak, koçluk almak, Dişi Bilgelik® hakkında çeşitli bilgi ve bu yönde sunduğu hizmetlerden, gelişmelerden haberdar olmak için Bilge’nin E-Bülten’ine kayıt olabilirsiniz.

Her ne yeteneğin varsa kullan. Sadece en iyi şakıyan kuşlar ötseydi ormanlar çok sessiz olurdu.

Henry Van Dyke