BİLGE’NİN E-BÜLTENİ

  • Bilge İnal linkedin
  • Bilge İnal Email
  • Bilge İnal Anasayfa
  • Bilge İnal Anasayfa
Dişi Bilgelik® Kadın Dönüşüm Programları

Yaratıcı Eğitmeni, Profesyonel Koç

Kadınsı Bilgelik ile Dönüşüm, Erginlenme, Bütünlük
Bilge İnal
Son derece ataerkil, kurumsal bir düzenin içinde çırpınan dişilik, her şeyi kontrol altına alma arzusu, başarının peşinde koşarken yorulan bir zihin ve beden... Kişisel gelişim kitapları ve farklı koçluklar akabinde, Bilge'nin internet sitesinin karşıma çıkması, ve "Dişi Bilgelik" ile hayatımda (=içimde) açılan yepyeni, huzurlu ve aydınlık bir boyut. Şanslıydım (ya da artık hazırdım) ki, "yok hiç benlik değil" diyebileceğim uygulamalarda, daha fotoğrafından güven veren ve isminin tesadüf olmadığına inandığım Bilge'ye teslim ettim kendimi. Devamında başladığımız bireysel koçlukta ise beklemediğim bambaşka bir konuyu çözdük, mucizevi bir şekilde. Karşıma çıkıp, kendime giden yolda ışık olduğu için müteşekkir; yeni açtığı programda yola "kalbimizin şarkılarıyla" devam edeceğimiz için ise heyecanlıyım..

Sinem Guler (Pazarlama Müdürü)

Günümüzün koşturmacalı anlarında, bazen durup kendinize bakmak, nefes almak gibidir. Bunu yapmayı unuttuğunuzda nefessiz kalırsınız… İşte böyle bir dönemde Bilge’ciğimle yollarımız kesişti. Bana nefes oldu. Kurumsal hayat, şehir stresi biz kadınları nefessiz bırakıyor. Elimize listeler alıp neler yapmalıyız diye upuzun listeler hazırlıyoruz. İşte geçen sene 2014 Aralık’da benim listemde aynen bu şekildeydi.

Olmazsa olmazlarım, listeler… Sonra Bilge ile sakin, uzun ve samimi bir yolculuğa çıktık. Benim koşan tarafımı sakinleştiren, asıl amacımı bana düzenli olarak hatırlatan bir dost, bir ayna oldu. Aynadaki benimle tanıştım, konuştum, danıştım… Eğer bir yol ayrımına ihtiyacınız varsa, hangi yol olursa olsun, bir aynaya ihtiyacınız varsa, 2016 sizin yılınız olmuş demektir. Bu kalbi kocaman kadına bir kulak verin, size tüm yeni kapıları açmanızda nefes olacaktır.

Deniz Y. (Üst Düzey Yönetici)

In my opinion training and experience is necessary but not enough to be a powerful coach. In addition to her knowledge & experience Bilge has the inner passion and talent for coaching. I think she feels it in her hearth and veins. Her approach is very creative, efficient, direct and fun. It has been a delight to experience a coaching journey with her I highly recommend her to you.

Neslihan Sezer Hacıoğlu (HR Manager)

Her seans yeniden bir doğuş gibi, "kendimi" tekrar kazandım.

Didem Bolu

Sadece anlaşıldığımı hissetmek, görülmek bile çok değerliydi.. Sorduğu sorular, yaptığı küçük çalışmalar (birebir seanslarımız dışında EWLP, Feminen Liderlik gibi genel eğitimler ve workshoplarda da şaşırtıcı şekilde aynı şey oldu) hep kilitlediğim kapıları zorladı. Sonra beni anladığını ve gördüğünü öyle nezaket ve içtenlikle gösterdi ki, ona tamamen kendimi açmak ve güvenmekte hiç zorlanmadım. Bu benim uzun süre sonra hayatın akışına kendimi ilk bırakmam oldu. Bilge’yle birlikte yaşadığım bu süreç, benim kendimi kilitlediğim bir odadan çıkmak için, kendimle mücadele ettiğim bir döneme rastladı. Beni bakmaya korktuğum yer altı mağaralarına soktu, acılarımla yüzleştirdi. Birlikte öyle göz alıcı dehlizler keşfettik ki ben bile tam olarak neler olduğunu kavrayamıyorum, şu aralar sadece anın keyfini çıkarıyorum.. Hayret, sevinç, rahatlama ve şükran dolu anın tadını. Bilge, elinde sihirli değneği olan bir cadı değil, hayır. Bilge, çok sağlam içgörüsü olan ve kendini iç huzuruyla rehberliğine teslim edebileceğin biri. Bence onda sonradan öğrenilen bir bilgiden öte, özel sezgisel bir yetenek var. Bütün bu sürecin bende yarattığı etki bir iklim değişikliği oldu. Bir insan kendi varlığına bakışını değiştirerek, kalbine, duygularına ve sezgilerine güvenerek; etkisinde olduğu ve etkilediği tüm dünyayı nasıl değiştirebilir? Dünyayı akıldan ibaret gören ve şimdiye kadar tüm kararlarını akıl ve mantığıyla alan biri olarak bunu görmek/deneyimlemek bende öyle bir şaşkınlık ve hayret yarattı ki kelimelerle ifade edemem. Hayret ve şaşkınlığım hala devam ediyor ve umarım hep devam eder. Sevgili Bilge, seni karşıma çıkaran kadere şükürler olsun.


Funda Çınar

Gun be gun halen hediyelerimi aldigim, beni ucuran egitim. Yazimi, yogami, her seyimi bir baska yapan egitim. Disi degil, eril tarafimla yuzlestigim ucsuz bucaksiz bir yolculuk. Kendime verdigim en guzel hediyelerden biri”


Özgür (Dişi Bilgeliğe Yolculuk)

"Dişi Bilgelik..anlatılmaz yaşanır! Herkes bana ne ögrendin diye soruyor. ‘Böyle’ eğitimler verdiğim ve ben artık başka çalışmaya gitmem, yeni bir şey bulamıyorum dediğim için, ben Dişi Bilgelik’ten uçarak çıkınca dogal olarak bunu sordular. Ögrenmek zihinsel bilgi kaydı, bu eğitim beni dişil enerjinin kucağına koydu…tüm bedenimde hisettim. Onu hissedince eril bilgelik doğal olarak yerini gösterdi. Unutamayacağım haftasonlarından biriydi. İçimde herşey…doğuracağım hepsini kağıda ve kaleme. Teşekkür ederim. Uzun zamandır bu kadar yoğun, gerçekten fark yaratan bir çalışmanın içinde olmamıştım."

Yeşim (Dişi Bilgeliğe Yolculuk)

"Bahar’ın ilk ışıklarıyla filizlenmek için toprak altından baş gösteren bir tohum gibiyim. Gece derin bir uykuya dalmışım. İçim çok mutlu ve huzurlu. Teşekkürler Bilge Kadın Hayatıma çok güzel dokundun."

Çiğdem (Dişi Bilgeliğe Yolculuk)

“Yeni bir hayata başlamış gibi hissediyorum.”

Yasemen (Dişi Bilgeliğe Yolculuk)

“Yaşadığım deneyimi ifade etmeye çalışsam ilk cümlem, ‘’gücümü keşfetmenin hazzı’’ olurdu. Daha ilk eğitim gününden sonra yaşadığım güzel sürpriz ise, yemeğin sonunda iştahla beklenen nefis tatlı gibiydi. Kendimi daha önce hiç hissetmediğim kadar, bütün ile bir hissediyorum ve bu duygunun güzelliğini ifade eden bir Türkçe kelime bilmiyorum. Bizimle paylaştığın muazzam bilgiler, 100 maymun deneyindeki gibi 100. kadına ulaştığında dünya değişecek biliyorum. Bu kadınlardan biri olmak benim için mutluluk verici. Tekrar tekrar teşekkür ederim.”

Dilara (Dişi Bilgeliğe Yolculuk)

“Aylar önce niyetine girdiğimiz macerayı bu hafta sonu yaşadık biz. 5 Bursa’lı kadın. Ataerkil düzenin 5 kölesi. “Seni görüyorum” diyerek açtığın döngüde 2 gün boyunca an oldu sessiz çığlıklar attık, an oldu göz yaşlarımız şelale oldu. Kendimizle yeniden tanıştık ana Tanrıçaya ulaşan yolda. Eline, diline sağlık. Sonsuz teşekkürler bize yaşattıkların ve farkettirdiklerin için. Şimdiden teşekkürler inşa edeceğimiz yeni hayatlarımız için..”

Neslihan (Dişi Bilgeliğe Yolculuk)

Eğitimden sonra farkettiğim ancak söyleyeceğimiz her notada bize özgü o kutsal yolu hatırladığımızda nota nota şarkımızın bestesini yazıyoruz ve hayatın sonunda kalbimizin şarkısını söylemiş oluyoruz. Eğitim kurgusuyla, içeriğiyle ve akışıyla harikaydı.. Teşekkür ederim açıklığın için.. Keskin kulakların, hassas kalbin ve hakikatine yürüme cesaretin için.. Aynı yöne giden kartallar mutlaka biyerlerde karşılaşırlar. Dilerim Tanrı seni bana, beni sana hep yakın kılsın.

Funda (Kalbinin Şarkısı ile Özgürlüğe Kanat Aç)

Kim olduğunuzu ifade etmek aksiyona geçmektir.

Don Miguel Luiz